Божиков и компания повалиха устремения към титлата Спартак

Отборът на Слован (Братислава) спечели с 2:1 дербито със Спартак (Търнава) от 29-ия кръг на първенството на Словакия. Българският национал Васил Божиков изведе с капитанската лента своя тим, който игра за честта си и зарадва привържениците си с успех срещу устременият към титлата съперник.

Всички голове в мача паднаха през второто полувреме. Домакините откриха резултата в 49-ата минута с гол на Андраж Спорар.

В 55-ата минута обаче гостите получиха дузпа в своя полза и Борис Годал бе точен за 1:1.

В 68-ата минута обаче Моха вкара за 2:1 в полза на Слован и това се оказа и победният гол в мача.

Този резултат обаче не променя особено статуквото в класирането. Спартак продължава убедително да води с 61 точки. Слован пък се намира на 3-ата позиция с 53 точки. Тимът от Братислава все пак остава в битката за 2-ата позиция с Дунайска Стреда, като вече е само на точка зад този съперник.