Бака развинти Селта (видео)

Отборът на Виляреал победи Селта с 4:1 в домакинството си от 35-ия кръг на Примера дивисион. Големият герой за “Жълтата подводница” бе Карлос Бака, който реализира хеттрик в мача. Колумбиецът се разписа в 13-ата, 35-ата и 38-ата минута, а четвъртият гол за домакините бе дело на Саму Кастийехо в 93-ата минута. За гостите точен бе Пионе Систо в 34-ата минута.

Още в 8-ата минута Бака бе изпуснат от защитата при едно центриране в наказателното поле и стреля с глава отблизо, като топката тупна в земята и след това срещна напречната греда. В 13-ата минута колумбиецът обаче не сгреши при втората си възможност. Той получи извеждащ пас от Даниел Раба и между двама защитници пое топката, след което отблизо реализира за 1:0.

В 34-ата минута обаче Селта успя да възстанови равенството. Пионе Систо напредна отляво, финтира защитник и отправи удар от малък ъгъл, като след нелепа намеса на вратаря топката се озова зад голлинията за 1:1.

Радостта на гостите обаче бе твърде кратка. В 35-ата минута Бака бе изведен на скорост и хладнокръвно реализира за 2:1. В 38-ата минута домакините организираха нова чудесна контраатака, Раба напредна зад защитата и подаде на Бака, който отбеляза в опразнената врата за 3:1.

В добавеното време на двубоя Виляреал добави и още един гол на сметката си. “Жълтата подводница” организира бърза контраатака, която бе завършена от Саму Кастийехо с удар отблизо.

С тази победа Виляреал направи голяма крачка към класиране за Лига Европа. Отборът вече има 54 точки и заема 6-ата позиция в класирането. Селта пък остава на 11-ото място с 45 точки.