Това вече е истинският Джокович (видео)

Бившият №1 в света Новак Джокович най-сетне зарадва феновете си с победа, при това доста убедителна. След ранните отпадания на “Мастърс”-ите в Индиън Уелс и Маями през март, сърбинът започна сезона на клей по отличен начин. Носителят на 12 титли от “Големия шлем” даде само гейм на сънародника си Душан Лайович в първия кръг на турнира от серията “Мастърс” в Монте Карло - 6:0, 6:1.

Поставеният под №9 Ноле помете съперника си за 56 минути, като спечели първите 7 гейма в срещата. Първият си и единствен гейм в двубоя квалификантът Лайович взе за 1:1 във втория сет, но Джокович бе пълновластен господар на корта и показа, че неслучайно е двукратен шампион в състезанието (2013, 2015).

Във втория кръг Джокович ще играе с хърватина Борна Чорич, който също бе доста убедителен на старта. Чорич срази с 6:2, 6:3 френския ветеран Жулиен Бенето.

Напред продължава и поставеният под №14 канадец Милош Раонич. Той загуби сет срещу участващия с “уайлд кард” представител на домакините от Монако Лукас Катарина, но все пак надви 365-ия в света с 3:6, 6:2, 6:3. Следващият съперник на Раонич ще бъде босненецът Дамир Джумхур или квалификанта от Италия Марко Чекинато. Руснакът Андрей Рубльов пък се наложи със 7:6 (7), 2:6, 7:5 над холандеца Робин Хаазе и очаква във втория кръг поставения под №5 австриец Доминик Тийм.