Радосвета Симеонова се класира четвърта на Балканиадата по спортно ходене

Шампионката на България Радосвета Симеонова завърши на четвърто място на Балканиадата по спортно ходене в Зренянин (Сърбия). Симеонова преодоля 20-километровото трасе за 1.48:36 час и записа най-предно класиране от българските състезатели на регионалния шампионат. Панайота Цинопулу от Гърция спечели титлата с 1.39:01 час, следвана от Семиха Йоздемир (Турция) с 1.42:02 часа, и Михаела Ацатриней (Румъния) с 1.45:07 час. Другата българка в надпреварата при дамите Мария Ангелова финишира десета с за 2.02:53 часа.

В дистанцията от 20 километра при мъжете Атанас Атанасов завърши на последното осмо място от финиширалите с резултат от 2.02:13 часа. Дмитро Собчук донесе титла на новоприетия член на Асоциацията на балканските атлетически федерации (АБАФ) Украйна с време 1.26:27 час. Той изпревари с 29 секунди сънародника си Олексий Казанин, а с бронза се окичи Серкан Доган от Турция с 1:27:05 час.