Селтик отнесе Рейнджърс в дербито

Селтик спечели с 4:0 вечното дерби срещу Рейнджърс и се класира за финала за купата на Шотландия, където ще се изправи срещу Мъдъруел. Така тимът на Брендън Роджърс продължи похода си към втори пореден требъл.

На “Хемпдън Парк” Селтик доминираше от самото начало. Още в петата минута Муса Дембеле удари греда след удар от воле. Френският нападател създаваше сериозни проблеми на защитата на съперника. Той комбинира с Джеймс Форест в 21-ата минута, като атаката завърши с подаване към Том Рогич и той откри резултата. Голмайсторът можеше да удвои аванса малко по-късно след контраатака на Селтик, но ударът му бе спасен. Австралиецът записа трети гол в три мача срещу Рейнджърс през този сезон.

Пред погледа на легендарния певец и фен на “детелините” Род Стюърт тимът на Роджърс продължи да пресира съперника и да атакува. Преди почивката Селтик поведе с 2:0 с попадение на Калъм Макгрегър, който се възползва от не добро изчистване от страна на защитник на съперника.

В началото на второто полувреме всички надежди на Рейнджърс приключиха. Рос Маккрори събори Дембеле в наказателното поле, а резултатът бе дузпа и червен картон. Потърпевшият бе точен от бялата точка за 3:0.

Въпреки че остана с човек по-малко, Рейнджърс опита да отговори и можеше да го направи, но на три пъти Крейг Гордън спря Афредо Морелос. Вратарят на Селтик първо направи страхотно двойно спасяване, а след това отново попречи на нападателя да се разпише.

Следващите минути събитията на терена се изнервиха и последваха няколко жълти картона. “Детелините” успяха да стигнат до нов гол, след като получиха втора дузпа, този път изпъпена от Нчам.