Ботев (Нови пазар) с катастрофална загуба у дома

Отборът на Ботев (Нови пазар) допусна катастрофална загуба у дома с 0:6 от Септември (Тервел) в среща от 24-ия кръг на Североизточната Трета лига. Съвсем очаквано двубоят премина под диктовката на гостите. Футболистите от Тервел владееха играта и в двете части на мача и не позволиха на нападателите на Ботев (Нови пазар) да застрашават вратата им.

Головата серия откри капитанът на тима Стефан Стефанов в 23-ата минута след центриране от около 30 метра – топката "облиза" напречната греда и изненада вратаря Тодор Тодоров. В 31-ата пак Стефанов, този път от границата на наказателното поле, удвои преднината на гостите. Мартин Кирилов в 42-ата направи преднината на Септември класическа.

През втората част централният нападател на гостите Кирилов отново показа реализаторски умения, като в рамките на само две минути - между 60-ата и 62-ата, наниза нови два гола във вратата на Тодор Тодоров и оформи своя хеттрик. В края на мача Симеон Митев от рамките на наказателното поле оформи крайното 6:0 за Септември.

С успеха тимът от Тервел събра 33 точки в актива си и се изравни с четвъртия Локомотив (Русе). Ботев пък отстъпи осмата позиция на Спартак (Варна) и вече девети с 21 точки на сметката си.

Снимки: Салим Салих