Бостън вкара седем и взе комфортен аванс преди серията да се премести в Канада

Давид Пастърнак отбеляза хеттрик и записа три асистенции при победа на Бостън със 7:3 срещу Торонто във втория мач между двата тима от първия рунд на плейофите в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). По този начин Мечоците поведоха с 2:0 в серията си, което направиха още Тампа Бей, Сан Хосе и първенецът в редовния сезон Нешвил. Пастърнак подобри предишния си рекорд от четири точки, след като вкара третия си гол 1:36 минути преди последната сирена.

Феновете пък отбелязаха случая с множество хвърлени шапки на леда, които след събирането от домакините запълниха цели два коша за боклук. Брад Марчанд и Патрис Бержерон завършиха мача с по четири асистенции, Тори Крюг добави три, а автори на останалите попадения станаха Давид Крейчи, Рик Неш, Джейк Дебръск и Кеван Милър.

Туука Раск пък спаси 30 удара на вратата на Бостън и пусна голове само срещу Мич Марнър, Тайлър Бозак и Джеймс ван Римсдайк. Вратарят на гостите Фредерик Андерсен пък откри мача с три получени гола от пет удара и беше заменен много бързо от резервата Къртис Макелини. Серията се прехвърля в Торонто за два мача в понеделник и четвъртък, а ако Кленовите листа спечелят поне един от тях, двата отбора ще се срещнат отново в Бостън в събота.