Джонсън и Сандгрен ще играят за титлата в Хюстън

Защитаващият титлата си Стийв Джонсън победи Тейлър Фриц със 7:5, 6:7(4), 6:2 на турнира по тенис на клей в Хюстън, а на финала ще се изправи срещу американския си сънародник Тенис Сандгрен. По-рано той надви хърватина Иво Карлович и остави четирима представители на домакините в челната четворка на турнира.

Джонсън, шести в схемата, пропусна възможност да затвори мача във втория сет, след като загуби разиграване за пробив в 12-ия гейм. Той отстъпи и в тайбрека, но се справи с лекота в третия сет на "Ривър Оукс". Американецът победи Джон Иснър на полуфиналите и ще играе за трета титла в кариерата си, когато се изправи срещу Сандгрен.

По-рано Сандгрен се наложи със 7:6(2), 7:6(4) над Иво Карлович и се класира за първи път в кариерата си на финал. Той спечели пет от последните шест точки на тайбрека в първия сет, а хърватинът загуби шанс да спечели втората част след три двойни грешки на собствен сервис. В крайна сметка Сандгредн надделя и във втория тайбрек за крайната победа.