Лион не се затрудни с Амиен (видео)

Отборът на Лион постигна пета поредна победа в Лига 1, след като се наложи с 3:0 над гостуващия тим на Амиен. "Хлапетата" нямаха никакви затруднения, макар почти до самия край на срещата преднината им да бе от само един гол.

Мариано Диас даде аванс на Олимпик в 30-ата минута, след като бе изведен сам от съотборника си Мемфис Депай. Диас имаше достатъчно време, за да финтира вратаря на противниковия отбор, да нагласи топката на десния си крак и да я изпрати в опразнената мрежа. Домакините имаха тотално превъзходство и през второто полувреме, но то бе материализирано в самия край на срещата. В 83-тата минута Мемфис вкара за 2:0, а три минути по-късно Бернар Траоре оформи крайното 3:0 със силен удар от близка дистанция.

С победата Лион събра 66 точки след първите 33 кръга и заема трето място в подреждането, на 18 пункта зад водача Пари Сен Жермен. Амиен е на 14-а позиция с 37 точки.