Шампионът Етър 64 с важна победа в Шумен

Шампионът Етър 64 победи домакина Шумен с 34:27 (15:12) в среща от предпоследния пети кръг от втората фаза на женското хандбално първенство. Така възпитаничките на Йонка Генчева събраха 9 точки и се изравниха с Бъки, който утре приема третия в подреждането Свиленград, който е с 8 точки. Шумен остана на дъното с 2 точки. Домакините започнаха по-добре мача и в началото поведоха с 3:0, като поддържаха авнас в резултата в първите 20 минути. Етър успя да изравни при 10:10, а със силни изяви в края на полувремето се оттгели с аванс от 15:12 на почивката.

През втората част Шумен отново стартира с три безответни гола и изравни за 15:15, но след 16:16 великотърновки започнаха да доминират и натрупаха аванс от 3-4 попадения, а в края дори направиха победата си по-убедителна. Най-резултатна за гостенките беше Деница Иванова с 8 попадения, 7 добави Петя Кръстева, а Соня Богданова завърши с 6. За Шумен с 14 гола се отличи Кръстина Касабова.