Луд мач с 4 гола на "Санчес Писхуан" (видео)

Отборите на Севиля и Виляреал направиха страхотен мач от 32-ия кръг на Примера, завършил 2:2. Дуелът беше сблъсък за място в Лига Европа, като севилци не успяха да изпреварят “подводницата” в спора за шестата позиция. Валенсианци имаха преднина от две попадения и човек повече в средата на второто полувреме, но в края не издържаха и получиха късни голове. Освен четирите попадения зрителите на “Рамон Санчес Писхуан” видяха два червени картона и изпусната дузпа.

В 16-ата минута сантиметри не достигнаха на Сандро Рамирес да засече топката след опасно центриране. В 36-ата гостите от “Естадио де ла Серамика” откриха резултата с първото си добро положение. Саму Кастийехо центрира и Даниел Раба матира Давид Сория при удар с глава на втора греда - 0:1. Само минута по-късно домакините претендираха за дузпа. Евер Банега падна в наказателното поле, а съдията прецени, че това не е дузпа.

В 61-ата тимът на Винченцо Монтела остана с човек по-малко след червен картон на Висам Бен Йедер. Нападателят получи жълт картон за бурен протест, а секунди по-късно беше изгонен, тъй като ръкопляскаше иронично на съдията. В 68-ата сякаш “жълтите” решиха всичко с второ попадение. След скоростна контра Раба асистира на Карлос Бака, който реализира сам срещу вратаря. В 75-ата интригата сякаш щеше да се завърне с пълна сила. Нолито стреля, Хауме Коста игра с ръка и реферът назначи дузпа и червен картон за защитника. Серхио Асенхо обаче парира при шута от бялата точка на Нолито.

В 78-ата “бяло-червените” все пак намалиха резултата. Нолито се реваншира с гол, след като топката рикошира в Клемент Ленгле. В 82-ата “Рамон Санчес Писхуан” се зарадва на зрелищен изравнителен гол. Стеван Нзонзи шутира от 27 метра и оплете топката до дясната греда на Асенхо - 2:2. До края резултатът се запази.

Седмото място също гарантира на Севиля участие в Лига Европа. Ако андалусците спечелят Купата на краля във финала срещу Барселона, те автоматично ще се класират на международна сцена. Ако загубят, седмият в Испания ще играе зад граница.