Бадема се завърна, Гущеров бележи! (видео)

Отборът на ЦСКА 1948 се наложи над Банско с 2:0 в мач от 26-ия кръг на Трета лига. Двете попадения отбеляза Андон Гущеров (72,90).

В тима на "червените" се завърна звездата Емил Гъргоров, който се появи в игра през втората част. Миналият кръг възпитаниците на Валентин Илиев победиха 5:0 над Пирин (Гоце Делчев).
ЦСКА 1948 - Банско@@@

В първите минути на срещата "червените" притиснаха своя опонент, но не успяха да създадат голово положение. Домакините се опитваха да превземат вратата на тима от Банско с далечни изстрели.

В 32-ата минута играчът на Банско - Кабранов, отправи силен удар отдалеч, но Емил Михайлов внимаваше и успя да неутрализира опасността.

В 38-ата минута Петков излезе на голова позиция, но шутира над напречната греда. Няколко минути пък преди това двама футболисти на ЦСКА 1948 се озоваха срещу един противник, но не успяха да се възползват от отличната голова ситуация.

Банско отговори чрез Сандев, който шутира, но топката профуча близо до страничния стълб.

През втората част ЦСКА 1948 вдигна оборотите и успя да вкара два безответни гола. "Червените" надиграха своя опонент, но въпреки това не впечетлиха с представянето си.

В 54-ата минута Кирил Котев пропусна да се разпише с глава от няколко метра. Малко по-късно и Томислав Павлов се опита да реализира след скоростна атака. Футболист на Банско обаче се хвърли самоотвержено и парира удара му, който летеше застрашително към вратата на Димитров.

Натискът на ЦСКА 1948 продължи. В 60-ата минута Гущеров бе заел добра позиция в наказателното поле и успя да отправи удар с глава. За съжаление на "червените" той бе слаб и попадна право в ръцета на стража на гостите.

В 64-ата минута Емил Гъргоров, който се появи в игра през втората част, сложи топката на главата на Гущеров, който направи втори пропуск само в рамките на няколко минути.

В 72-ата минута на фона на представянето на двата тима логичното се случи. Андон Гущеров отбеляза за 1:0. Хаджиниколов изпълни отлично пряк свободен удар, стражът на Банско изби, но при добавката Гущеров отблизо опъна мрежата.

В 90-ата минута Гущеров вкара с глава и по този начин оформи крайното - 2:0.

ЦСКА 1948 - БАНСКО 2:0

1:0 Гущеров 72
2:0 Гущеров 90