Измъчена победа върна Зенит в челната тройка (видео)

Гол на Себастиан Дриуси в 36-ата минута донесе минимална победа с 1:0 на Зенит над Анжи в среща от 26-ия кръг на руската Премиер лига. Аржентинският нападател се разписа с глава и помогна на тима на Роберто Манчини да се върне на третото място в класирането преди мачовете на преките си конкуренти.

Зенит допусна много грешни стъпки през пролетта, а домакинската загуба от Краснодар в миналия кръг окончателно отказа тима от битката за титлата. Анжи влезе в мача след тежко домакинско поражение от шампиона Спартак (Москва), но преди това постигна няколко добри резултата и показа, че има потенциал да се спаси.
Силен далечен удар на Доменико Кришито във 2-ата минута тества концентрацията на вратаря на гостите Гиорги Лория. Питерци имаха нов шанс за гол след четвърт час, но Дриуси стреля високо. Аржентинецът се реваншира в 36-ата минута, когато откри резултата. Юрий Жирков центрира от поредния корнер, Александър Ерохин продължи топката към далечната греда и там Дриуси я засече в мрежата за 1:0.

За бившия нападател на Ривър Плейт това беше 4-и гол в Премиер лигата и всички те са отбелязани в Санкт Петербург.
В 49-ата минута Антон Заболотний можеше да вкара второ попадение за питерци, но Лория спаси. Малко по-късно и десният бек Игор Смолников опита изстрел, който стражът на Анжи изби.

Гостите опитаха няколко интересни контри, но не стигнаха до удар, който да застраши вратата на Андрей Луньов. Петнайсетина минути преди последния съдийски сигнал стражът на Зенит се контузи и на мястото му влезе Юрий Лодигин.
В оставащото време Леандро Паредес шутира силно от фаул, но топката излезе в аут, а Лория отрази удар с глава отблизо на Дмитрий Полоз.

Зенит има 45 точки, а ЦСКА и Краснодар са с по 44. Анжи е на 14-а позиция с 24 точки, колкото е активът и на Тосно.