Устременият към титлата Локомотив прегази Динамо (видео + галерия)

Лидерът в руската Премиер лига Локомотив (Москва) постигна най-убедителната си победа от началото на сезона и се укрепи на върха в класирането. "Железничарите" разбиха Динамо (Москва) с 4:0 и вече имат аванс от 5 точки пред шампиона Спартак (Москва). Два гола отбеляза Антон Миранчук, а за разгрома допирнесоха и точните удари на Джеферсън Фарфан и Дмитрий Тарасов.

Феновете на Динамо отбелязаха със специална хореография 95-ия рожден ден на клуба, но футболистите не им дадоха поводи за радост. Те допуснаха първа загуба за 2018 година и са 9-и в подреждането.Локо (Москва) разби Динамо и остава начело@@@
Локомотив поизпусна парата в последните седмици, но минималната победа над Ростов върна увереността на състава на Юрий Сьомин. За днешния мач той остави на пейката Мануел Фернандеш, но в сърцето на защитата отново беше капитанът Ведран Чорлука, който дълго време лекуваше контузия. Шанс да води атаката получи Едер, а зад него действаха братята Миранчук и Джеферсън Фарфан.

Динамо набра скорост през пролетта и бързо се отдалчи от зоната на изпадащите. В миналия кръг "бяло-сините" изненадаха ЦСКА (Москва) и до голяма степен отказаха "армейците" от амбициите им да преследват титлата. Срещу Локо Дмитрий Хохлов имаше възможност да премери сили с учителя си в треньорската професия Сьомин и това създаде допълнителна интрига. Динамовци стартираха с Евгений Луценко в атака, подкрепян от Кирил Панченко, Александър Ташаев и Фьодор Черних.Локо (Москва) разби Динамо и остава начело@@@
Само три минути бяха нужни на "железничарите", за да открият резултата. Те спечелиха нарушение около границата на наказателното и зад топката застанаха двамата Миранчук. Всички очакваха удар на Алексей, но вместо това стреля Антон, който изненада Шунин и много технично прати топката във вртатарския ъгъл.

Динамовци не се смутиха и направиха няколко добри атаки, в основата на които беше Ташаев. Героят от мача с ЦСКА с лекота пробиваше по левия фланг, а и имаше солидната подкрепа на Константин Рауш. В 14-ата минута Ташаев центрира опасно, но Чорлука изби в корнер.Локо (Москва) разби Динамо и остава начело@@@
В средата на полувремето Фарфан се отскубна в наказателното поле и беше повален от Шунин. Съдията Алексей Есков веднага посочи бялата точка, но Шунин изкупи вината си и спаси удара на Алексей Миранчук.

Двубоят продължи да е много интересен и с положения и пред двете врати. В 40-ата минута Луценко можеше да изравни, но стреля в аут, а в 43-ата Фарфан копира изпълнението на Антон Миранчук и от пряк свободен удар вкара втори гол за Локо.Локо (Москва) разби Динамо и остава начело@@@
Символиччните гости решиха всичко в своя полза в 58-ата минута, когато Тарасов скочи най-високо след центриране от фаул и с глава не остави никакви шансове на Шунин. При този резултат за "железничарите" стана лесно. Сьомин може да е недоволен единствено от това, че Игор Денисов и Мачей Рибус получиха жълти картони, които ще им попречат да играят срещу Ахмат в следващия кръг.

До края на мача динамовци бяха съвсем обезверени и инкасираха още едно попадение. То падна в 72-ата минута след пас на Фарфан и точен удар на Антон Миранчук.

През есента Локо победи градския си съперник с 3:0, което означава, че почти 1/4 от головете във вратата на Динамо през целия сезон са дело на "железничарите".

След седмица Динамо ще гостува на Зенит.