Бока върна интригата след сензационна загуба на "Бомбонера"

Шампионът на Аржентина Бока Хуниорс записа сензационна домакинска загуба от Дефенса и Хустисия в мач от 22-ия кръг на местната Суперлига. Препълнените трибуни на "Бомбонера", които очакваха поредния успех да ги доближи до титлата, видяха изненадващ триумф с 2:1 на гостите.

В герой за "зелено-жълтите" се превърна Фернандо Маркес, отбелязал и двете попадения във вратата на "генуезците". Таранът беше точен в 5-ата и 78-ата минути, автогол на Гиси в 32-ата минута беше единственото попадение за "синьо-жълтите".
Бока със сензационна загуба на "Бомбонера"@@@
Наставникът на домакините Гилермо Скелото имаше проблеми със състава, след като титулярните му трима капитани бях аут за мача - Фернандо Гаго, Карлос Тевес и Пабло Перес. Голмайсторът на тима Бенедето също лекува тежка травма, а в тима се чувстваше умората, след като през седмицата "Бомбонера" видя много труден успех с 1:0 над колумбийския Жуньор в Копа Либертадорес.

Бока със сензационна загуба на "Бомбонера"@@@Гостите, които имаха едва една точка в последните три мача в първенството, стартираха агресивно и с висока преса, което стресна Бока. Така още в 5-ата минута при светкавична контраатака Мартинес даде аванс на Дефенса.

Бока със сензационна загуба на "Бомбонера"@@@Двубоят се отвори, но положенията бяха повече пред вратата на Бока, докато в 32-ата минута Павон записа осма асистенция. Крилото центрира остро, Боу игра с топката, която рикошира в Гиси и влезе в мрежата за 1:1.

Бока със сензационна загуба на "Бомбонера"@@@Втората част започна с положения пред двете врати, но в момента когато Бока се събуди и започна да търси победата с пълни сили, Павон на два пъти и веднъж Нандес направиха страхотни пропуски пред вратата на Унсаин.

Бока със сензационна загуба на "Бомбонера"@@@Капитанът на домакините в тази среща Лисандо Магалан обаче направи детинска грешка, която се оказа пагубна за мача, а също така отвори първенството. Централният защитник без да бъде обезпокояван изведе Маркес сам срещу Роси, а нападателят вкара своя втори гол пред "Ла Досе", като записа името си в историята. Голът беше негов девети, което е личен рекорд за 30-годишния футболист в елита на Аржентина. Освен това донесе първи успех на своя тим на митичния стадион в Буенос Айрес.

Бока със сензационна загуба на "Бомбонера"@@@Въпреки поражението Бока Хуниорс продължава да е лидер с 50 точки, но рискува Сан Лоренцо, който има мач по-малко, да се доближи само на пет точки. До края на сезона остават пет двубоя, но играчите на Скелото демонстрират голям спад във формата, а контузиите на най-добрите футболисти в тима се оказват решаващи.

Бока със сензационна загуба на "Бомбонера"@@@Последните пет кръга Бока спечели едва 7 точки, като интересното е, че и двете победи срещу Тигре (2:1) и Талерес (2:1), както и точката в гостуването на Атлетико Тукуман (1:1), бяха спечелени с голове в продължението на мачовете. Освен това шампионите отстъпиха финала за Суперкупата срещу Ривър Плейт с 0:2 преди три седмица.

Дефенса и Хустисия пък се изкачи на 11-то място с 32 точки.