Торино засили Кротоне към Серия "Б"

Отборът на Торино постигна важна домакинска победа над тима на Кротоне в среща от отменения 27-ми кръг на Серия “А”, побеждавайки с 4:1.

Двубоят започна силно за “биковете”, които упражниха домакински натиск, окупирайки противника си пред наказателното му поле. Очаквано Торино поведе в резултата в 16-та минута, след като Андреа Белоти се възползва от добро центриране от ъглов удар на Адем Ляич. Само две минути по-късно Яго Фалке направи преднината на домакините още по-комфортна със силен изстрел извън наказателното поле, който не остави шансове на Алекс Кордас.
Силното представяне за Торино продължи и в следващите минути. Гостите от Кротоне не намираха правилния път към вратата на домакините и логично допуснаха трето попадение в собствената врата. В 36-та минута Адем Ляич асистира за втория гол на Белоти след хубав удар с десния крак. В самия край на първата част гостите нацелиха напречния стълб след изстрел на Сими Нванкво.

През второто полувреме Торино наложи тотален контрол над срещата. Отборът на Кротоне трудно стигаше до вратата на домакините и заложи на изстрели от далечна дистанция. В 68-та минута Андреа Белоти реализира своя хеттрик след асистенция на Яго Фалке. Двамата разиграха добре, а италианският таран се озова очи в очи с Кордас и не сбърка. В последната минута на срещата Давиде Фараони реализира почетното попадение за своя тим.

Така Торино запази 10-та си позиция в шампионата, а Кротоне заема 18-то място с актив от 24 точки.