Ники Николов и Белогорие отнесоха Зираатбанк в първия финал за Купата на CEV (видео)

Волейболният национал Николай Николов и руският гранд Белогорие (Белгород) са само на крачка от спечелване на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Ники Николов и съотборниците му отнесоха у дома турския Зираатбанк (Анкара) с 3:0 (25:13, 25:15, 25:14) в първия финал помежду им, игран тази вечер пред около 4500 зрители в Двореца на спорта "Космос". Втори съдия на срещата бе българинът Иван Момиров.

Вторият мач между двата тима е следващия вторник (10 април) от 19,00 часа българско време в Анкара. Белогорие се нуждае да вземе само два гейма, за да спечели трофея. От друга страна Зираатбанк трябва задължително да гони победа с 3:0 или 3:1, за да стигне поне до т.нар. "златен" гейм.

Ники Николов игра стабилно цяла среща за Белогорие и заби 8 точки (2 блока, 2 аса и 67% ефективност в атака) за успеха

. Страхотен мач изигра звездата Дмитрий Мусерский, който бе над всички с 18 точки (2 блока и 84% ефективност в атака) за победата. За тима на Зираатбанк полският посрещач Бартош Курек завърши с едва 7 точки.

БЕЛОГОРИЕ (БЕЛГОРОД, РУСИЯ) - ЗИРААТБАНК (АНКАРА, ТУРЦИЯ) 3:0 (25:13, 25:15, 25:14)

БЕЛОГОРИЕ: Роман Порошин 3, Константин Бакун 12, Ян Ерещенко 12, Сергей Тетюхин 5,