Боби Галчев продължи черната серия на Бала и Етър (видео+снимки)

Отборът на Септември (София) излъга Етър с 1:0 в първи мач от група "Б" на втората осмица на Първа лига. Герой за домакините се превърна Борис Галчев, който отбеляза победното попадение в 39-ата минута. Успехът е изключително важен за състава на Николай Митов, който е лидер в групата с 34 точки, тъй като почти сигурно гарантира едно от първите две места в групата. Тимът на "виолетовите" имаше инициативата през по-голямата част от мача, но отново не успя да запише победа под ръководството на Красимир Балъков. Бала има три равенства и четири поражение в първите си седем двубоя начело на родния му клуб.

"Болярите" останаха с 21 точки, като заемат последното място в групата, но изостават на 11 точки от Локомотив (Пловдив).

Септември - Етър@@@През първия полусезон срещата в София завърши при резултат 1:1. В ответния мач през пролетта двата тима сътвориха зрелищен двубой във Велико Търново, завършил при резултат 3:3, като домакините поведоха с 3:0 през първото полувреме, но допуснаха изравняване през втората част.

За Купата на България Етър отстрани Септември (2:1), но днес столичани записаха първа победа от четири мача срещу гостите през този сезон.
Септември - Етър@@@ Наставникът на столичани направи три промени от победата с 2:0 над Верея. Янко Георгиев, Станислав Маламов и Мартин Тошев започнаха вместо Валентин Галев, Мирослав Будинов и Иван Тилев.

Септември - Етър@@@Георгиев бе под рамката, а Дяков, Елтон, Добрев и Стоянов в отбрана. Фабиано и Чандъров бяха двойката опорни халфове, Галчев отново беше плеймейкър. Байду и Гади действаха на двете крила,  а атаката се водеше от Тошев.

Септември - Етър@@@В същото време Красимир Балъков направи четири промени в стартовите 11 от тежката загуба с 0:6 от Лудогорец на стадион "Ивайло". Ветеранът Иван Стоянов, Никола Колев, Румен Руменов и Душан Младенович стартираха вместо Венцислав Василев, Димо Атанасов, Даниел Младенов и Аласана Мане.
Тимът от Велико Търново започна по-добре мача, като "виолетовите" търсеха гола.
Първата опасност в мача беше в деветата минута, когато Сам Бадара беше изведен сам срещу Георгиев, но нападателят стреля много далеч от целта. Удар на Георги Пашов не затрудни стража на домакините в 14-ата минута. Последва страховит изстрел на Никола Колев от 25 метра, който мина на сантиметри от гредата.

Септември - Етър@@@В 26-ата минута късметът отново беше на страната на столичани, когато Пашов насочи топката с глава към вратата на Георгиев, но коженото кълбо рикошира в Елтон и мина встрани от вратата.

Янко Георгиев показа добър рефлекс в 34-ата минута. Стражът на Септември спря Ивайлов, който беше изпуснат от защитата.

Септември - Етър@@@Пет минути по-късно домакините поведоха в резултата. Борис Галчев беше точен от фаул, след като стреля силно от 18 метра. Топката рикошира в Ивайлов, като излъга Иванов и топката влезе в мрежата.
Това беше седмото попадение за опитния полузащитник в шампионата, който се разписа във втори пореден мач от фаул на "Васил Левски" срещу Етър, след като го стори и при равенството 1:1 през есента.
Бившият играч на ЦСКА дори вкара на търновци при поражението с 1:2 за Купата на "Ивайло".

Младият Асен Чандъров не успя да удвои в 41-ата минута, когато пропусна да стреля във вратата при подаване на Крис Гади.

Септември - Етър@@@Секунди преди края на първата част Бадара игра с глава, а Георгиев отново беше блестящ и спаси.

На почивката Даниел Младенов влезе на мястото на Ивайлов, а реферът показа два бързи жълти картона на Чандъров и Руменов. Преди това Галчев и Ивайлов също бяха санкционирани в жълто.
В 55-ата минута Батрович опита да изненада вратаря на Септември с удар от дистанция, но и този път топката мина покрай вратата. Играчите на Митов се върнаха в своята половина, докато тези на Етър се опитваха да изравнят, но без да създават чисти положения.
Септември - Етър@@@Последваха няколко смени в двата отбора. Яя Меледже замени Галчев, а в последните секунди на мача дори вкара гол, след като домакините организираха светкавична контраатака.

Попадението обаче беше отменено поради засада, а секунди след това срещата свърши.

Септември - Етър@@@Така Митов си отдъхна, тъй като с тези три точки ще е необходимо чудо, за да го извади от първите два места на група "Б", докато Етър може само да съжалява, че се размина с първа победа през 2018 година.