Ники Михайлов с 90 минути за Омония в първия мач след Петев

Вратарят Николай Михайлов игра пълни 90 минути за Омония (Никозия) при поражението с 1:2 от Анортозис в домакинството от 4-ия кръг на шампионския плейоф в Кипър. Двубоят беше дебют на новия треньор на "детелините" Йеспер Фредберг, който смени уволнения Ивайло Петев. Въпреки това "зелените" записаха нова загуба в шампионата, която дойде след доста спорен гол, за който домакините имат сериозни претенции за засада.

Бившият капитан на Левски Владимир Гаджев лекува травма, заради която не успя да вземе участие в победата на своя тим. Герой за Анортозис стана Дуриш, който вкара и двата гола. Чехът даде аванс на гостите в 12-ата минута, след като Ники Михайлов беше избил удар, но при добавката нападателят беше по-бърз от защитата на Омония.

Английският голмайстор на "детелините" Мат Дербишър изравни с глава в 17-ата минута. Това беше гол №20 за него, а след това Михайлов спаси опасен удар пред своята врата.

Дуриш донесе победата на Анортозис в 62-ата минута, когато остана сам срещу Михайлов, но Омония има сериозни претенции, че той беше в положение на засада при подаването към него.

Тимът от Никозия опита да стигне поне до равенството, но пропусна две добри възможности.

Така Михайлов и компания останаха на шестата последна позиция в първата шестица с 44 точки, докато отборът на Гаджев е трети, като има вече 63 точки. Аполон Лимасол и АПОЕЛ (Никозия) делят първата позиция със 70 точки.