Валенсия продължава битката с Реал Мадрид след само един удар (видео)

Отборът на Валенсия се добра до минимална победа с 1:0 при гостуването си на Леганес в двубой от 30-ия кръг на Ла Лига. Испанският национал Родриго Морено отбеляза попадението за успеха в 62-ата минута с единствения удар на "прилепите" (без блокираните). С победата момчетата на Марселино отново се доближиха на точка от третия Реал Мадрид.

Първото полувреме на “Бутарке” почти не предложи голови положения. Не видяхме нищо от Родриго и Симоне Дзадза. Нордин Амрабат хвърляше много усилия в атака за “лос пепинерос”. В 62-ата Рубен Перес сгреши глуповато при изнасянето на топката, Родриго Морено шутира и вкара с помощта на гредата. Опитите на кастилския тим не донесоха резултат. Най-близо беше Набил Ел Зар в 82-ата минута след пас на Клаудио Бовю. Защитник изскочи в последния момент и запази головото статукво.