Свиленград победи шампиона Етър 64

Свиленград победи шампиона Етър 64 с 26:21 (14:8) и оглави класирането след четвъртия кръг във втората фаза на женското хандбално първенство. С успеха възпитаничките на Тефик Парафитов събраха 8 точки, като изпревариха с точка Бъки, който има мач по-малко, и Етър. Шумен е последен с 2 точки и също с по-малко. Домакините се възползваха от множеството грешки на съперника и натрупаха аванс от 5-6 гола.

След почивката опитите на великотърновки да се върнат в мача стигнаха само до намаляване на пасива на няколко пъти до 3 попадения, но в ключовите моменти момичетата на Йонка Генчева отново допуснаха неточности в нападение, а пропуснаха и три дузпи. Най-резултатна за победителките беше Кристина Миланова с 13 гола. За Етър със 7 попадения се отличи Соня Богданова, а 6 пъти се разписа Даница Петрова. Отложената среща между Бъки и Шумен ще се играе на 6 април, а първенството се подновява на 14 април.