Миньор (Пк) изпусна домакински точки срещу Пирин (Рз)

Миньор (Перник) изпусна нови домакински точки, след като завърши 0:0 с гостуващия Пирин (Разлог). "Чуковете" създадоха, но и пропуснаха куп положения, а равенството разочарова феновете им. Малко преди края главният рефер Павел Цеков не видя нарушение срещу Денислав Балев в наказателното поле.

Срещата започна с натиск на Миньор и три последователни корнера пред вратата на Абдиков. Гостите отговориха с пропуск на Александров с глава. В 30-ата минута Слишков проби отдясно, центрира, но Селимински с глава прати топката покрай десния стълб.

Пет минути преди почивката Абдиков изби удар на Киров, а при следващата атака бранител успя с миг да изпревари Лъчезар Георгиев след центриране отдясно. През втората част надмощието на Миньор продължи, но липсваше головия удар. В 51-та минута Абдиков извади удар с глава на Любо Илиев. До края на срещата пропуски направиха още Селимински, Слишков и Георгиев.