Нефтохимик U15 победи като гост Асеновец U15

Нефтохимик спечели гостуването си на Асеновец (Асеновград) с 2:0 в мач от 14 кръг на Елитната юношеска група до 15 години. Въпреки лошия терен, който предоставиха домакините, момчетата на треньора Георги Терзиев показаха много по-голямо желание за победа. В 17-ата минута, след центриране на Теодор Златаров и разбъркване в наказателното поле, Алекс Петров, с насочващ удар парира вратаря на домакините. На почивката отборите се оттеглиха при резултат 0:1.

През втората част Нефтохимик имаше тотално надмощие над съперника. В 50-ата минута „шейховете“ получиха право на дузпа, която бе изпълнена успешно от Денис Реджеб, но съдията взе решение да се изпълни повторно. При вторият опит Денис пропусна да отбележи от бялата точка. Само три минути по-късно Никола Сиврилов се разписа за 2:0 от пряк свободен удар.