Мицова и Николов на финал в Загреб

Мария Мицова и Даниел Николов се класираха за финалите на сингъл на международния турнир по бадминтон в Загреб (Хърватия).

Мицова, която е водачка в схемата, победи в спор за място на финала номер 4 Елисавета Пятина (Русия) с 21:18, 21:10 за 35 минути. За титлата българката излиза утре срещу осмата поставена Ибен Бергстейн (Дания).

Николов спечели на полуфиналите срещу номер 4 в схемата Миха Иванич (Словения) с 21:16, 21:10 за 29 минути и за титлата ще играе срещу Георги Карпов от Русия, който е европейски шампион за юноши.

Мария Мицова и Димитър Янакиев, поставени под номер 4, завоюваха бронзов медал на смесени двойки, след като загубиха на полуфиналите от водачите в схемата Павел Петрия и Анета Войтковска (Полша) с 9:21, 19:21 за 24 минути. Във втория гейм българите водеха с 16:10, но след това поляците направиха силна серия и спечелиха мача.