Уест Хам показа характер и излезе от дупката

След поредицата от негативни резултати, които породиха напрежение в Уест Хам, отборът отговори на терена. Играчите на Дейвид Мойс спечелиха с 3:0 домакинството си на Саутхамптън и се отдалечи от зоната на изпадащите. “Чуковете” решиха всичко преди почивката, като до края на първата част отбелязаха три гола. Жоао Марио откри резултата в 13-ата минута, а след това Марко Арнаутович се разписа на два пъти.

След като сложи край на серия от три поредни тежки загуби, Уест Хам се изкачи до 14-то място и има аванс от 5 точки пред директния конкурент за оцеляване Саутхамптън, който е 18-и. Това бе първи мач за “светците” под ръководството на Марк Хюз в първенството.

Ранните голове успокоиха обстановката на “Лондон Стейдиъм”, където феновете нахлуха предишния мач, за да търсят обяснение за слабото представяне на отбора. Жоао Марио откри резултата с мощен удар от границата на наказателното поле, след като получи топката от Куяте. Португалецът намери Арнаутович за втория гол мача с отлично центриране. В края на първото полувреме нападателят бе намерен от Масуаку и от воле направи 3:0.

УЕСТ ХАМ - САУТХАМПТЪН 3:0