"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

ЦСКА-София премина с лекота през Ботев Пд, "канарчетата" с две асистенции и автогол (видео)

Въпреки че беше без голяма част от основните си футболисти, ЦСКА-София не срещна особени трудности при домакинството си на Ботев (Пловдив) и разгроми канарчетата с 4:1 в мач от 27-ия кръг на Първа лига.

Домакините поведоха след автогол на Пламен Димов в 40-ата минута, а Раул Лое удвои в заключителните секунди на първата част. Седем минути след почивката Тиаго отбеляза за трети път. В края на срещата двата тима си размениха по едно попадение. За гостите вкара Стивън Петков, а за домакините - Жеан Бланко.

В този двубой червените бяха без доста от основните си футболисти. Каранга и Бодуров изтърпяваха наказания, Десподов остана на пейката, а Малинов - извън групата. Белчев пусна само двама българи в титулярния състав, които бяха Станислав Манолев и Божидар Чорбаджийски.

Друга любопитна подробност от мача е, че и петте гола станаха след груби индивидуални грешки на футболисти от противниковия отбор. Домакините откриха след автогол на Димов. После Тодор Неделев и Серкан Юсеин асистираха на Раул Лое и Тиаго. Последва извеждащо подаване на Дюлгеров за попадението на канарчетата, а Неделев допусна още една груба грешка, която доведе до гола на Бланко.

Иначе срещата започна с натиск на домакините, които можеха да открият резултата в 7-ата минута. Енрике проби отлично отляво и върна към Тиаго, който от 8-9 метра шутира в аут. Ботев отговори с добра атака в 10-ата минута. Балтанов намери Жоао Пауло в наказателното поле, бразилецът стреля под ъгъл, но Черниаускас внимаваше и спаси.

В 18-ата минута ЦСКА-София създаде най-доброто положение до този момент. Джеси проби и намери отлично Бланко, който овладя и стреля от 7-8 метра, но Чворович излезе добре и отрази удара. Седем минути по-късно вратарят на канарчетата отново спаси своите от гол. Бланко засече с крак центриране от корнер, но Чворович се разтегна максимално и изби.

В 34-ата минута пловдивчани за малко не откриха резултата след грешка на червената отбрана. Жеферсон сбърка и подаде на Неделев, който напредна и отправи изключително опасен шут, който профуча покрай горния ляв ъгъл на домакинската врата. ЦСКА-София отговори с пропуск на Чорбаджийски от близка дистанция. Защитникът стреля с глава след центриране от корнер, но в аут.

Така се стигна до 40-ата минута, в която червените заслужено поведоха. Те получиха право да изпълнят фаул около центъра на терена, последва центриране на Тиаго и Пламен Димов вкара с глава в собствената си врата.

Пет минути по-късно футболистите на Стамен Белчев нанесоха втори удар. Рафаел Енрике бе фаулиран грубо от Терзиев, за което бранителят на Ботев получи жълт картон. Последва центриране отляво, Неделев не изби топката, а я чукна леко към задната греда, където непокритият Раул Лое вкара от метър в празната врата за 2:0.

Седем минути след почивката Ботев допусна нов комичен гол в своята врата. Серкан Юсеин опита да изчисти пред собственото си наказателно поле, но уцели тялото на Тиаго. Рикошетът прехвърли Чворович и влетя в мрежата му за 3:0 за ЦСКА-София.

Върхът на жълто-черното безсилие бе в 78-ата минута, когато Марин центрира отлично в наказателното поле, но първо Неделев не успя да уцели топката, а после Диого не уцели празната врата от 5-6 метра, стреляйки високо над напречната греда.

Все пак пловдивчани стигнаха до гол в 84-ата минута. Стивън Петков пресече пас на резервата Александър Дюлгеров към Черниаускас и вкара с шут под краката на вратаря.

След изпълнението на центъра червените можеха да си върнат преднината от три попадения, когато Джеси финтира добре противников бранител и се озова очи в очи с Чворович, но шутира над напречната греда.

До края на срещата падна още един гол в гостуващата врата и той отново дойде със сериозна помощ от Тодор Неделев. Звездата на канарчетата опита да финтира противникови футболисти в невралгична зона, топката му бе отнета и се получи контраатака, при които червените получиха числено предимство. Те разиграха добре, Джеси стигна почти до аутлинията и намери с пас по земя Жеан Бланко, който на празна врата оформи крайното 4:1 за ЦСКА-София.

ЦСКА-СОФИЯ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 4:1