Резервите на Реал Мадрид вилняха на Канарските острови (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид постигна лесна победа с 3:0 при гостуването си на Лас Палмас в двубой от 30-ия кръг на Примера дивисион. Тимът на Зинедин Зидан беше изграден от доста резервни футболисти с оглед предстоящия мач с Ювентус в Шампионската лига. Гарет Бейл поведе състава с две попадения (26 и 51-дузпа), а Карим Бензема добави още един гол след точен удар от дузпа в 39-ата минута. Въпреки успеха Реал остава далеч зад Барселона.

Зинедин Зидан "хвърли" в игра куп резервни футболисти, като в защитния вал се появиха цели трима, които рядко получават шанс за изява. В отсъствието на Кристиано Роналдо нападението на "белите" беше оформено от Карим Бензема и Марко Асенсио, подкрепяни по двете крила от Лукас Васкес и Гарет Бейл. Френският нападател изигра своя мач номер 400 за кралския клуб, извеждайки тима с капитанската лента. Пако Хемес подреди 4-2-3-1 с Джонатан Кайери в най-предни позиции.

Лас Палмас - Реал Мадрид@@@

Първият опасен шут дойде от десния крак на Кайери в петата минута. Нападателят на островитяните нанесе тежък удар от 23 метра и топката облиза гредата от външната страна. Минута по-късно Бейл се измъкна от засадата, но стреля прекалено високо. В 11-ата Ален Халилович отправи коварен удар от 19 метра, но Кейлор Навас внимаваше и се справи. Три минути по-късно Асенсио потърси Бензема вдясно в наказателното поле, френският стрелец реши да завърши атаката и уцели тялото на вратаря Леандро Чичисола.

"Жълто-сините" действаха със самочувствие и често атакуваха опасно вратата на европейския крал. В 23-ата Лука Модрич отне топката и започна опасна контра. След отлична работа на Бензема и Бейл топката стигна до Асенсио, който почти фронтално срещу вратаря избра да стреля в левия му ъгъл - Чичисола усети това и някак съумя да избие. В 25-ата Момо Фигероа направи двойно подаване в наказателното поле, ала шутира неточно.

Минута по-късно Бейл се измъкна от засадата, устреми се напред и с кинжален удар наказа Чичисола, който нямаше как да реагира на неудобната топка - 0:1. Подаването беше великолепно и дойде от крака на Модрич. В 29-ата играещият днес като десен бек Начо Фернандес стъпи накриво и трябваше да бъде заменен - в игра се появи Ашраф Хакими. В 38-ата Кайери направи много глупаво нарушение в наказателното поле, сритвайки Васкес. Бензема реализира без колебание от бялата точка, пращайки топката в десния ъгъл на вратаря - 0:2.

В 51-ата Чимо Наваро повали непозволено Бейл и съдията посочи втора дузпа за тима от столицата. Бейл застана зад топката и вкара с удар в средата на вратата. Гостите от "Сантиаго Бернабеу" играеха с лекота, а домакините действаха обезсърчено. В 61-ата сам срещу Чичисола Бензема предпочете пас към Бейл и сбърка. В 67-ата номер 9 на Мадрид направи голям пропуск. Той получи топката фронтално срещу вратаря, стреля в стража на островитяните, а при добавката не успя да насочи точно с бедро. Именно в такава ситуация пролича липсата на увереност при завършващия удар.

В 68-ата Навас сгреши, притиснат от двама. Ерик Експосито се завъртя и стреля, но ситуацията беше трудна и насочи над гредата. В 75-ата Ашраф не успя да спре центриране отдясно, Кайери надскочи Хесус Вайехо, но нацели напречната греда. До края резултатът остана непроменен.

Реал Мадрид е на 12 точки зад лидера Барселона преди гостуването на каталунците в Севиля.