Аталанта удари Удинезе и дебне Милан

Тимът на Аталанта спечели с 2:0 домакинството си на Удинезе и продължава да дебне Милан, който към момента държи последното от "европейските" места в класирането на Серия "А". Към момента разликата между "нерадзурите" от Бергамо и "росонерите" е три точки в полза на гранда, който довечера излиза срещу Ювентус.

Попаденията за бергамаските реализираха Андреа Петаня и Андреа Масиело. Първият се възползва с глава от "заспиване" на защитата на гостите в 68-ата минута, а в 74-ата Масиело намери мрежата след изпълнение на ъглов удар. Статистиката показва, че Аталанта е сред отборите в италианския елит, които са най-резултатни при ситуации след корнер.

Стипе Перица преди почивката и Данило имаха възможност да поразят вратата на Пиерлуиджи Голини, но това не се случи и крайният резултат бе 2:0 за домакините. Сега пред футболистите на Джан Пиеро Гасперини предстоят два сравнително леки двубоя - у дома срещу Сампдория и гостуване на новака СПАЛ 2013.