Две дузпи не стигнаха на тима на Гълъбинов за победа над СПАЛ 2013

Дженоа и СПАЛ 2013 завършиха наравно 1:1 в среща от 30-ия кръг на Серия "А", играна на "Луиджи Ферарис". Попаденията вкараха Джанлука Лападула (30) от дузпа и Мануел Ладзари (60). Българският нападател Андрей Гълъбинов не взе участие в мача поради контузия.

Още в 5-ата минута домакините имаха право да изпълнят дузпа, след като вратарят на СПАЛ 2013 фаулира Андреа Бертолачи в опит да запази върнатата към него топка. Алекс Мерет обаче се реваншира, като спаси удара на Джанлука Лападула от бялата точка.

В 25-ата минута изстрел на Лападула беше избит пред голлинията от защитника Франческо Викари, но след като съдията прегледа повторение на ситуацията чрез ВАР, той прецени, че бранителят е извършил нарушение при удара. Така реферът показа червен картон на Викари и за втори път в мача отсъди 11-метров наказателен удар в полза на Дженоа. Лападула отново застана зад топката и този път с далеч по-убедително изпълнение откри резултата, който се запази така до края на полувремето.

Играчите на СПАЛ 2013 започнаха по-настървено втората част и в 60-ата минута съумяха да изравнят резултата. След пробив в наказателното поле Мануел Ладзари с диагонален удар нацели лявата греда, след което топката влетя в мрежата. До края на мача "грифоните" повече търсеха успеха, но така и не стигнаха до победен гол.

Така СПАЛ 2013 остана непобеден в пети пореден двубой от Серия "А", като е на 16-о място с 26 точки - на две от зоната на изпадащите. Дженоа пък прекъсна серията си от три поредни загуби в първенството и е на 13-а позиция с 31 пункта.