Университатя със Златински пропусна златен шанс

Дербито от третия кръг на плейофите за титлата в Румъния между Университатя (Крайова) и ЧФР Клуж завърши без голове - 0:0. По този начин домакините пропуснаха чудесна възможност да се доближат само на точка от водача в класирането и да се превърнат в реален претендент за титлата.

Христо Златински беше титуляр за Университатя, а Радослав Димитров остана на пейката. Домакините бяха по-добри през първото полувреме и удариха греда чрез Александру Митрица. След почивката пък Деач можеше да донесе победата на гостите.

Утре Стяуа посреща Политехника (Яш) и при победа ще се изравни на върха с ЧФР Клуж. Астра (Гюргево) на Пламен Илиев пък ще се опита в пряк двубой да измести Виторул (Констанца) от четвъртото място.