Рома сгреши преди мача с Барса, важен играч на "вълците" се контузи (видео)

Отборите на Болоня и Рома завършиха при резултат 1:1 в мача помежду си от 30-ия кръг на италианската Серия "А". "Вълците" остават трети в класирането, като са с 60 точки, но Интер и Лацио дишат във врата на "джалоросите". Болоня заема 11-а позиция с 35 точки. В 18-ата минута Ерик Пулгар даде аванс на домакините от Болоня в резултата, а в 76-ата Един Джеко изравни, но гостите така и не съумяха да стигнат до пълен обрат и не загряха по най-добрия начин за битката с Барселона в сряда. Рома гостува на каталунците на "Камп Ноу" в първа 1/4-финална среща от Шампионската лига.

Мачът не започна добре за “вълците”, след като наставникът Еузебио Ди Франческо трябваше да извърши принудителна смяна още в 17-ата минута. Белгийският халф Раджа Наинголан се контузи и бе сменен от Жерсон.

Секунди по-късно Ерик Пулгар изведе Болоня напред в резултата. След атака на домакините, при която останаха съмнения за игра с ръка на футболист на Болоня, Пулгар с много прецизен удар по земя изпрати топката в долния десен ъгъл на Алисон.

Гостите се опитаха да върнат бързо попадението и създадоха някои опасности за вратата на стража Антонио Сантуро, но до изравнителен гол не се стигна. В 29-ата минута холандският халф на “джалоросите” Кевин Строотман направи невероятен пропуск, като почти от голлинията на празна врата направи по-трудното и уцели греда.

В края на първата част домакините имаха претенции за дузпа, но такава не беше отсъдена.

През второто полувреме атаките на Рома не се получаваха като цяло, но в 76-ата минута появилият се през второто полувреме в игра за Рома Един Джеко все пак изравни резултата. Аржентинският нападател Диего Пероти проби отляво и центрира към босненеца, който с глава мушна топката във вратата на Болоня.

До края на двубоя гостите окупираха полето на противника си, но не отбелязаха победен гол и не успяха да се преборят за трите точки.