Нефтохимик на финал след нова победа над Пирин (видео)

Настоящият шампион на България Нефтохимик 2010 (Бургас) се класира за финалния плейоф в Суперлигата за втора поредна година. Момчетата на Найден Найденов надиграха категорично като гости Пирин (Разлог) с 3:0 (29:27, 25:20, 25:15) в мач №3 от полуфинала помежду им, игран тази вечер в зала "Скаптопара" в Благоевград.

По този начин Нефтохимик спечели плейофната серия с 3-0 победи и се класира за големия финал. Там бургазлии очакват победителя от другия полуфинал между ЦСКА и Монтана. На финала отново ще се играе се до 3 победи от 5 мача. Първите две срещи по предварителна програма са предвидени за 12 и 13 април (четвъртък и петък) от 18,30 часа. От друга страна Пирин завършва на 4-о място в крайното класиране.

Волейболистите на Пирин започнаха много нахъсано в първия гейм, като диктуваха играта почти до края. В решителните минути разложани водеха с 23:20, но не успяха да затворят гейма и да поведат в резултата. Със силен начален удар Нефтохимик пробиха посрещането на домакините и изравниха при 23:23. След това шампионите показаха своята устойчивост и класа, като затвориха гейма с ас - 29:27. Това като че ли сломи играчите на Северин Димитров и в следващите две части те показаха същата силна съпротива. Нефтохимик бе водещият на игрището, като изцяло контролираше играта и закономерно спечели с 3:0 след убедителните 25:20 и 25:15.

Най-полезен за Нефтохимик бе Валентин Братоев с 18 точки, а Жани Желязков добави още 15 точки за победата. За тима на Пирин капитанът Благовест Катранджиев завърши с едва 10 точки.