Вашингтон победи Рейнджърс след продължение

Евгени Кузнецов се разписа в първата минута на продължението за победа на Вашингтон с 3:2 срещу Ню Йорк Рейнджърс в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Вратарят с български корени Александър Георгиев остана извън състава, след като на леда се завърна шведската легенда Хенрик Лундквист.

Ларс Елер изравни само 1:05 минути преди сирената на третата част, след като Брейдън Холтби беше изваден от игра за числено предимство на Вашингтон. Стражът спря 35 от 37-те удара на Рейнджърс, а Кузнецов преодоля съперника му на другата врата Лундквист само 38 секунди след началото на продължението. Това беше първи мач в кариерата на шведа без каквито и да било шансове на отбора му за класиране в плейофите.

Андре Бураковски също се разписа за Вашингтон, който води със седем точки на Питсбърг и Филаделфия в Столичната дивизия.

Иван Проворов вкара гол и подаде за още един, а Петер Мразек спря 17 удара на мястото на титуляра Михал Нойвирт за победата на Летящите с 2:1 над Колорадо. Клод Жиру също се разписа за отбора на Филаделфия, който се изкачи на трето място в Столичната дивизия при равенство с Питсбърг. Шампионите обаче държат тайбрейкъра.

Торонто зае третото място в Атлантическата дивизия, след като победи Флорида с 4:3. Мич Маринър вкара гол и асистенция, за да продължи серията си от точки в десет поредни мача, а Кленовите листа записаха 46-а победа за сезона и с това подобриха клубния рекорд.

Кевин Конатън вкара два гола за победа на Аризона с 3:2 срещу Лас Вегас. Рихард Паник също се разписа за Койотите, които спечелиха за първи път срещу Голдън Найтс в петия и последен мач помежду има за сезона.