Два златни и още два медала за Воложанина при девойките на “София къп”

Българката Татяна Воложанина спечели четири медала, от които два златни, на финалите на отделните уреди при девойките в осмото издание на международния турнир по художествена гимнастика "София къп", съпътстващ Световната купа в "Арена Армеец". Така България приключва надпреварата с общо шест отличия, след като по-рано днес на финалите при жените Петя Борисова завоюва два бронзови медали на топка и на бухалки.

Воложанина спечели титлите на бухалки и на лента, а освен това взе сребро на топка и бронз на обръч. Българката беше оценена с 16.400 точки за изпълнението си на бухалки и с 14.850 точки за композицията с лента. На обръч Воложанина получи оценка от 16.400 точки и взе бронза, а на топка грацията завърши втора с 15.950 точки.

Шампионка на обръч стана Лала Крамаренко (Русия) със 17.300 точки, а на топка първа се нареди Кристина Похранична (Украйна) с 16.800 точки. На финалите при девойките участва само по една гимнастичка от държава, а Воложанина игра на всичките четири уреда. Утре са официалните тренировки за турнира от Световната купа, който ще се проведе от петък до неделя в "Арена Армеец". Българският тим (ансамбъл и индивидуално) ще проведе своето занимание от 19.00 до 19.30 часа и то е отрито за медиите.