Славия победи Рилски с добра разлика

Три състезателки на Славия записаха дабъл-дабъл, а "белите" победиха Рилски спортист с категоричното 91:64 (17:19, 30:17, 23:11, 21:17) и спечелиха за трети път в първата четворка на баскетболното първенство на България за жени. "Белите" са с 11 точки и изостават с по две от лидерите Монтана и Берое, които играят по-късно днес.

Рилски спортист, който беше загубил всичките си седем мача до момента, поведе за първи път в резултата 5:34 минути преди края на първата четвъртина с кош на Клаудия Пенкова. Тя вкара тройка секунди по-късно и гостите поведоха с 16:12, за да завършат първата четвъртина с аванс от две точки. Славия обаче обърна резултата в началото на втората част, а след серия от 13:2 дръпна значително и завърши полувремето с преднина от 11 точки. Рилски спортист отбеляза само 11 срещу 23 получени точки през третата част и нещата не се промениха коренно в последната. По този начин тимът от Самоков остана далеч от останалите три отбора в четворката. А

нтония Филипова завърши с 23 точки и спечели 13 борби, а други две славистки също записаха дабъл-дабъл. Естер Мичева вкара 18 точки и спечели 12 борби, а Емилия Янчева се отчете с 18 пункта и десет борби.

За Рилски спортист най-резултатна бе Пенкова с 18 точки.