Хърватия излъга Мексико

Отборът на Хърватия завърши с победа с 1:0 над Мексико миниамериканското си турне, след като в първата си контрола отстъпи пред Перу с 0:2.

Двубоят се изигра пред над 70 000 зрители на стадион “AT&T” в Далас. Успехът за “шахматистите” донесе Иван Ракитич от дузпа в 62-ата минута. В състава на хърватите имаше много промени спрямо двубоя с Перу. Извън групата останаха Лука Модрич, Иван Перишич, Марио Манджукич, Марсело Брозович, Даниел Субашич и Иван Калинич.

Хърватите можеха да открият в 13-ата минута, но Крамарич пропусна. Минута по-късно и Анте Ребич не успя да намери вратата. Мексиканците владееха повече топката, но положенията бяха повече пред тяхната врата. През втората част селекционерът Хуан Карлос Осорио извърши корекции и “ацтеките” заиграха по-добре, но получиха гол. В 62-ата минута Лаюн фаулира Тино Йедвай, а капитанът в този мач Иван Ракитич я реализира. Докрая играта загрубя, но хърватите опазиха преднината си.