Очаквайте: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Полша и Южна Корея си спретнаха голово шоу (видео)

Полша победи с 3:2 Южна Корея в Хожув. Приятелският мач, който е част от подготовката на двата тима за Мондиал 2018, предложи много интересни моменти и драматична развръзка в края. Поляците водеха с 2:0, но допуснаха изравняване, преди Пьотр Зиелински да донесе победата с гол в последната минута.

Азиатците нямаха загуба от този съперник, но началото бе трудно за тях. След няколко пропуска и пред двете врати, в 32-ата минута Роберт Левандовски засече с глава центриране на Камил Гросицки и откри резултата. Крилото на "дружина полска" излезе сам срещу вратаря на гостите в 39-ата минута, но не успя да се разпише. Гросицки обаче се реваншира точно преди почивката и удвои аванса на отбора, воден от Адам Навалка.

Второто полувреме се развиваше равностойно, а попаденията дойдоха в заключителните минути. Лий Чанг-Мин и Хванг Хий-Чан набързо изравниха, но последната дума имаха поляците. В добавеното време Зиелински сстреля много прецизно с левия крак и зарадва публиката на стдиона.

ПОЛША - ЮЖНА КОРЕЯ 3:2
1:0 Левандовски (32)
2:0 Гросицки (45)