Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

ВАР реши сблъсъка между Англия и Италия (видео)

Националните отбори по футбол на Англия и Италия не излъчиха победител в приятелската среща помежду си, играна на "Уембли" в Лондон. Двубоят приключи при резултат 1:1, като и двата гола в мача ще предизвикат дискусии в следващите дни. Домакините поведоха с попадение на Джейми Варди в 26-ата минута след бързо изпълнен фаул. В 87-ата минута Лоренцо Инсиние изравни от дузпа, която бе отсъдена след използване на системата ВАР. Резултатът обаче е по-скоро справедлив с оглед на показаното от двата тима в мача.

Домакините излязоха с типично италианска схема 3-5-2 с Джак Бътланд на вратата и Кайл Уокър, Джон Стоунс и Джеймс Тарковски в отбрана. Киърън Трипиър и Ашли Йънг бяха в ролята на халф-бекове, а в средата на терена действаха Ерик Дайър, Алекс Отклейд-Чембърлейн и Джеси Лингард В атака пък голове се чакаха от Рахим Стърлинг и Джейми Варди.

Италия пък заложи в този мач на 4-3-3 с Джанлуиджи Донарума под рамката и Матия Де Шилио, Леонардо Бонучи, Даниеле Ругани и Давиде Дзапакоста в защита. Лоренцо Пелегрини, Марко Пароло и Жоржиньо действаха в средата на терена, а триото в атака бе съставено от Лоренцо Инсиние, Чиро Имобиле и Антонио Кандрева.

Преди началото на срещата с минута мълчание и аплодисменти от трибуните бе отдадена почит на Давиде Астори, Сирил Режис и Джими Армфийлд.

Първата голяма опасност в мача бе на сметката на гостите. В 16-ата миунта Антонио Кандрева центрира отдясно и Чиро Имобиле стреля с глава отблизо, но над вратата.

Домакините отговориха с добра възможност в 23-ата минута. Тогава Стърлинг се пребори за една топка в средата на терена, напредна и хитро изведе Варди зад защитата, но Донарума бе заел добра позиция и блокира удара на нападателя.

Три минути по-късно "Трите лъва" поведоха в резултата. Стърлинг напредна през центъра и бе спънат на границата на наказателното поле. Англичаните бързо изпълниха наказателния удар, Джеси Лингард подаде за Джейми Варди в пеналта и нападателят без забавяне прати топката в мрежата за 1:0. Италианците протестираха, че не са чули съдийски сигнал, но Денис Айтекин не прие възраженията им и зачете гола.

В 32-ата минута Марко Пароло пробва далечен удар, който обаче мина над вратата и не притесни Джак Бътланд.

В 38-ата минута Ашли Йънг получи на добра позиция в наказателното поле и веднага отправи удар, но след рикошет топката мина встрани от вратата.

Втората част започна с по-активна игра на домакините и в 57-ата минута Окслейд-Чембърлейн отправи далечен удар, но право в ръцете на Донарума.

Само минута по-късно събитията се пренесоха пред другата врата и Имобиле стреля по земя, но твърде слабо, за да затрудни Бътланд.

В 62-ата минута и Стърлинг пробва шут от около 25 метра, който попадна право в ръцете на Джанлуиджи Донарума.

В 73-ата минута Лоренцо Инсиние стреля от фаул от добра позиция пред наказателното поле, но не намери очертанията на вратата.

Най-доброто положение за гостите дойде в 79-ата минута. Тогава Жоржиньо с прехвърлящ пас изведе Инсиние зад защитата, нападателят стреля от воле, като сантиметри го лишиха от изравнителен гол.

В 84-ата минута Федерико Киеза нахлу на скорост в наказателното поле и бе съборен. Първоначално съдията даде корнер, но впоследствие реши да изгледа повторение на ситуацията чрез системата ВАР и прецени, че срещу италианския нападател е извършено нарушение от Джеймс Тарковски, който го настъпва в областта на глезена. Инсиние изпълни 11-метровия удар и бе точен за 1:1.

Така срещата завърши без победител, но пък феновете по трибуните останаха доволни от вълнуващия сблъсък.