Чехия с обрат срещу Китай (видео)

Чехия разгроми Китай с 4:1 в приятелска среща, играна в Нанжинг. Двубоят бе за третото място в четиристранния турнир China Cup, в който до финала достигнаха Уелс и Уругвай.

На почивката резултатът бе 1:0 за домакините от Китай, които успяха да изненадат съперника си с гол на Фан Ксяодонг още в 5-ата минута.

След почивката чехите заредиха атака след атака пред китайската врата и в 58-ата минута, макар и с доста голяма доза късмет, Томаш Калас изравни. Само минута по-късно появлият се в игра на почивката нападател на Рома Патрик Шик даде аванс на гостите в резултата с добавка почти от голлинията, а в 62-ата още една резерва - Михаел Крменчик, бе точен за 1:3. В 78-ата минута стражът Юнлинг Ян спаси дузпа, изпълнена от Владимир Дарида, но секунди по-късно резервата Павел Кадерабек с глава оформи крайния резултат.

КИТАЙ - ЧЕХИЯ 1:4