Победа №60 за Рокетс и "трипъл-дабъл" за Хардън

Лидерът Хюстън победи Атланта със 118:99 точки и записа рекордна 60-а победа от началото на сезона в НБА. Джеймс Хардън изигра силен мач за Рокетс и завърши с "трипъл-дабъл" - 18 точки, 15 асистенции и 10 борби. Хюстън е 18-ият отбор в историята на НБА, който достига до 60 победи в 74 мача през сезона.

"Ракетите" имаха аванс от 24 точки на полувремето, играчите на Атланта намалиха изоставането си след силна трета четвърт, но до края не застрашиха преднината на домакините. Хардън направи своя "трипъл-дабъл" до третата част и изгледа последната четвърт от пейката за втора поредна вечер. Той достига до 3х10 в различни статистически категории за четвърти път през сезона и за 35-и в кариерата си на професионалист.

Ториън Принс отбеляза 28 точки, а Айзея Тейлър добави 26 точки за тима на Хоукс, който загуби трети пореден мач.