Винъс Уилямс оцеля в маратонска битка и след три спасени мачбола

Трикратната шампионка Винъс Уилямс (САЩ) се класира за четвъртия кръг на силния турнир по тенис на твърди кортове в Маями с награден фонд 7,97 милиона долара. Поставената под номер 8 в схемата американса победи 29-а Кики Бертенс (Холандия) с 5:7, 6:3, 7:5 за 2:56 часа.

21 години след дебюта си в турнира Винъс успя да приключи дваматичния двубоя с третия си мачбол. 37-годишната Уилямс поведе с 5:0 в първия сет, след което загуби седем поредни гейма. В третата част тя отстъпваше с 3:5, но взе четири поредни гейма, за да стигне до крайния успех.

"Не изглеждах добре в някои моменти от мача, но затова трябва да се играе до последната точка. Затова обичам тази игра", коментира американката.

Следващата й съперничка е защитаващата титлата си Йохана Конта (Великобритания) , която победи Елизе Мертенс (Белгия) с 6:2, 6:1.

Останалите фаворитки също продължават напред в турнира. Номер 4 Елина Свитолина (Украйна) елиминира Даря Гаврилова (Австралия) с 4:6, 6:0, 6:1, а шестата в схемата Елена Остапенко (Латвия) победи Беатрис Хадад Мая (Бразилия) с 6:2, 7:6(2).

Двукратната шампионка от "Уимбълдън" и девета поставена Петра Квитова (Чехия) спечели срещу София Кенин с 3:6, 6:2, 6:4 след два часа игра.

Американката Дениеле Колинс надделя над Дона Векич (Хърватия) с 4:6, 6:2, 6:1, а олимпийската шампионка от Рио 2016 Моника Пуиг (Пуерто Рико) елиминира Мария Сакари (Гърция) с 6:3, 7:5.