Гимнастичките грабнаха четири бронзови медала в Тие

Българските гимнастички Катрин Тасева и Боряна Калейн спечелиха четири бронзови медала от турнира по художествена гимнастика от сериите Гран При във френския град Тие. Калейн снощи се класира трета в многобоя, а днес взе бронзовите отличия на финалите на топка и на бухалки.

Тасева се нареди трета на лента. На финала на бухалки Боряна Калейн получи оценка от 17.800 точки и беше изпреварена само от сестрите Арина и Дина Аверини от Русия. Тасева остана шеста със 17.00 точки. На топка Калейн отново е трета със 17.500 точки, а Тасева - шеста с 16.800 точки. Тасева изигра силно съчетание с лента и завоюва бронзовото отличие със 17.000 точки, а Калейн допусна грешки и остана девета с 12.100 точки.

На финала на обръч българките не попаднаха в призовата тройка. Калейн завърши пета със 17.150 точки, а Тасева е шеста със 17.00 точки. На бухалки шампионка стана Арина Аверина (Русия) с 18.950 точки, Дина Аверина (Русия) спечели титлите на топка с 18.300 точки и на лента с 18.150 точки. На обръч триумфира Влада Николченко (Украйна) с 18.450 точки. От петък до неделя всички най-добри гимнастички в света ще участват на турнира от Световната купа в "Арена Армеец" в София.