Русия и Литва спечелиха титлите от първото в историята европейско първенство по волейбол на сняг

Русия и Литва спечелиха титлите от първото в историята европейско първенство по волейбол на сняг за мъже и жени, което се проведе в Залцбург. Във финала при мъжете, игран пред над 500 човека, руснаците Руслан Даянов и Тарас Мискин победиха тима на Германия (Паул Бекер и Йонас Шрьодер) с 3:0 (14:12, 17:15, 11:9) гейма.

При жените европейската титла беше спечелена от литовките Йева Дамбаускайте и Моника Повилайтитен, които във финала надиграха драматично с 3:2 (14:12, 9:11, 11:7, 9:11, 11:8) домакина Австрия.

Международните турнири по волейбол върху сняг се провеждат за първи път през 2016 година, а Австрия беше домакин на първия европейски шампионат.