Тодор Алексиев и Олимпиакос счупиха рекордите в Гърция (снимки)

Бившият капитан на националния отбор на България Тодор Алексиев и неговият Олимпиакос (Пирея) завършиха по блестящ начин двубоите от редовния сезон в шампионата на Гърция.

"Червено-белите" обърнаха Панатинайкос (Атина) с 3:1 (23:25, 25:17, 25:12, 25:21) в среща от последния 22 кръг на гръцката Волей лига.

Тодор Алексиев игра цял мач и реализира 10 точки (1 ас, 3 блока, 33% ефективност в атака, 35% перфектно и 58% позитивно посрещане).

Най-резултатен за Олимпиакос стана финландският национал Мико Ойванен със 17 точки (1 ас, 1 блок, 54% ефективност в атака).

Йерун Раувердинк добави 13 точки. Центърът Йоргос Петреас също записа 13 точки, но безспорно бе играч на мача с 1 ас, 4 блока и 80% ефективност в атака.

За Панатинайкос Майлс Джонсън приключи с 20 точки (1 ас, 46% ефективност в атака).

Олимпиакос приключва сезона като безапелационен лидер с актив от 64 точки (22 победи), без загуба. До сега най-доброто постижение в шампионата на Гърция бе от 63 точки на Ираклис (Солун) и Панатинайкос. Освен това Олимпиакос завърши редовния с най-малко загубени геймове за сезона - 9. До сега Ираклис имаше загубени 11 гейма.

Панатинайкос е предпоследен, 11-ти с 25 точки (7 успеха, 15 поражения).

Така, в плейофите Тошко Алексиев и съотборниците му ще се изправят срещу 8-ия Памбохайкос (Врахати), а първата среща е на 27 март (вторник).