Алекс Георгиев с нов страхотен мач, но Рейнджърс няма да играе плейофи

Александър Георгиев спря 43 удара на вратата на Рейнджърс при победа с 5:1 срещу Бъфало, с което нюйоркчаните спечелиха и третия мач от серията си срещу Сейбърс през редовния сезон. Те обаче останаха на предпоследно място в Столичната дивизия от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) и са без шансове за участие в плейофите.

Джими Весей отбеляза два гола и записа асистенция, а Крис Крайдър, Майка Зибанеяд и Нийл Пионк вкараха по още една шайба за Рейнджърс, които подобриха баланса си до 13-3-0 в последните 16 мача срещу Сейбърс. Сам Райнърт пък развали шътаута на Георгиев близо четири минути и половина преди края на мача. Крайдър и Весей вкараха голове през първата четвъртина, а Пионк заби първата си шайба в НХЛ във втората. Зибанеяд пък увеличи на 4:0 с 27-ия си гол за сезона 8:45 минути след началото на третината, с което Рейнджърс вкараха четири шайби с четири поредни изстрела. Това се случва за първи път от 3-и януари 2015-а година, твърди Elias Sports Bureau.

Вашингтон води в дивизията на Рейнджърс с 95 точки, след като Кепитълс надвиха с 6:4 Монреал. Евгени Кузнецов и Том Уилсън вкараха по два гола, по един добавиха Джей Бийгъл и Ти Джей Оши, а Никлас Бекстрьом завърши с четири асистенции и записа 20-и мач в кариерата си с четири или повече точки. Той беше и втори негов от началото на сезона.

Вашингтон е на 11 точки от лидера на изток Тампа Бей, който загуби с 1:2 срещу Ню Джърси. Кийт Кинкайд спаси 35 удара на вратата на Дяволите, за които точни бяха Нико Хишиър и Кайл Палмиери. С това Ню Джърси направи още една крачка към първо участие в плейофите от 2012-а година насам.