Нефтохимик на победа от нов финал след трудна победа над Пирин

Настоящият шампион на България Нефтохимик 2010 (Бургас) е само на победа от това да се класира за финалния плейоф в Суперлигата за втора поредна година. Момчетата на Найден Найденов се наложиха много трудно вкъщи над Пирин (Разлог) с 3:1 (25:17, 23:25, 25:19, 25:22) в мач №2 от полуфинала помежду им, игран тази вечер в зала "Младост".

По този начин Нефтохимик поведе с 2-0 победи в плейофната серия. Играе се до 3 победи от 5 мача. Третата и евентуалната четвърта среща между двата тима са в четвъртък и петък (29 и 30 март) от 18,30 часа в Благоевград.

Домакините от Нефтохимик доминираха през първия гейм и без проблеми го взеха с убедителното 25:17. Интрига имаше във втората част, когато Пирин изоставаше в резултата, но след първото техническо прекъсване играчите на Северин Димитров се мобилизираха и поеха инициативата. Така разложани успяха да изравнят на 1:1 гейма след 25:23. Впоследствие, в третия гейм играта тръгна равностойно, но постепенно шампионите се откъснаха и не срещнаха повече проблеми за крайното 25:19. В четвъртата част Пирин поведе и опита да вкара мача в тайбрек, но това не се случи - 25:22 и 3:1 за Нефтохимик.

Най-полезни за Нефтохимик станаха Валентин Братоев (1 блок, 3 аса, 57% ефективност в атака и 45% позитивно посрещане) и Жани Желязков (4 блока, 3 аса и 57% ефективност в атака) с по 20 точки за победата. За тима на Пирин Илиян Преспов реализира 18 точки (1 ас и 53% ефективност в атака), но и неговите усилия не помогнаха за успех.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:1 (25:17, 23:25, 25:19, 25:22)