Дебютант донесе победа на Северна Ирландия

Участникът на световното първенство Република Корея загуби с 1:2 срещу Северна Ирландия по време на подготовката си за турнира в Русия. Корейците излязоха напред в седмата минута на мача в Белфаст, след като Хюн-мин Сон подаде на Чан-Хун Куон и той вкара топката зад вратаря Тревър Карсън.

Северноирландците обаче изравниха 23 минути по-късно, след като Джейми Уорд центрира в наказателното поле и Мин-Джае Ким си вкара автогол. 20-годишният Пол Смит пък вкара победния гол в 86-та минута и само две след официалния си дебют за Северна Ирландия.

Република Корея ще играе в група "F" със световния шампион Германия, Швеция и Мексико.