Лазов и Донев продължават напред в Анталия

Българите Александър Лазов и Габриел Донев се класираха за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Квалификантът Донев победи водача в схемата и бивш номер 72 в света Александър Недовесов (Казахстан) със 7:5, 6:2 за 83 минути. 21-годишният българин взе първия сет с решаващ пробив в 12-ия гейм, а във втората част навакса ранен брейк пасив и със серия от пет поредни гейма стигна до успеха. Донев ще играе срещу германеца Петер Хелер за място на полуфиналите.

Националът за “Купа Дейвис" Лазов пък се справи с руснака Михаил Коровин с 1:6, 6:4, 6:2 след 2:17 часа на корта. Поставеният под номер 5 левичар от Пазарджик загуби категорично първия сет, а във втория на два пъти изоставаше с пробив при 1:2 и 2:3, но стигна до обрат.

Двамата българи заработиха по 2 точки за световната ранглиста и по 348 долара.