Олимпийските шампиони Савченко и Масо спечелиха кратката програма при спортните двойки

Олимпийските шампиони Альона Савченко и Бруно Масо (Германия) спечелиха кратката програма при спортните двойки на световното първенство по фигурно пързаляне в италианския град Милано.

Германският дует получи за изпълнението си оценка от 82.92 точки, която е личен рекорд за сезона и най-добро постижение в кариерата им за кратка програма.

34-годишната Савченко допусна леки неточности при два от скоковете, но двамата изпълниха троен туист четвърто ниво, паралелен троен салхов, троен флип от изхвърляне. Поддържките, стъпките, пируетите и спиралата съдиите оцениха с четвърто ниво.

Савченко и Масо имат сребърен и бронзов медал от световно първенство, но до момента не са печелили световна титла като двойка от края на 2014 година.

Двукратните европейски шампиони и бронзови медалисти от шампионата на планетата за 2017 година Евгения Тарасова и Владимир Морозов (Русия) заеха второто място с 81.29 точки, след като също изпълниха много силна кратка програма.

Трети са Ванеса Джеймс и Морган Сипре (Франция) със 75.32 точки. Джеймс направи две грешки при скоковете.

В класирането следват Наталия Забиако и Александър Енберт (Русия) със 74.38 точки, Никол Дела Моника и Матео Гуаризе (Италия) със 72.53 точки и Пън Чън и Цзин Ян (Китай) със 71.98 точки,
Световното първенство в Милано продължава днес с кратката програма при мъжете и с волната програма при спортните двойки.