Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Берое навакса изоставане от 15 точки и спечели срещу Славия при жените

Берое навакса изоставане от 15 точки от началото на второто полувреме и победи гостуващия Славия със 79:70 (17:23, 16:20, 21:15, 25:12) в отложена среща от шестия кръг на първата четворка в женското баскетболно първенство. Софиянки започнаха по-добре и малко след средата на първата четвърт дръпнаха с 20:8, а след това поддържаха добър аванс и се оттеглиха на почивка при 43:33.

В началото на второто полувреме Славия дори поведе с 48:33, но постепенно Берое пое инициативата и със серия от 13 безответни точки намали до 48:50 малко преди края на третата четвърт. Старозагорки изравниха при 59:59 в началото на последната част, но успяха да поведат за първи път в мача едва 2:55 минути преди края при 69:68.

Домакините изковаха успеха именно в последните четири минути, в които направиха серия от 15:2 точки, за да триумфират. Ралица Нанева беше най-резултатна за успеха с 21 точки, а Виолина Кочева допринесе с 13 точки, 11 борби и 8 асистенции. За Славия Мартина Николова вкара 19 точки, а Антония Филипова добави 18 точки и 11 борби.

Отложена среща от шестия кръг на първата четворка на женското баскетболно първенство на България:

Берое (Стара Загора) - Славия - 79:70 (17:23, 16:20, 21:15, 25:12)